Jak na izolaci retenční nádrže ze ztraceného bednění

Snadno a trvale



Při stavbě nové retenční nádrže:

  1. Vybetonujete dno, poté uděláte stěny ze ztraceného bednění.
  2. Vyrovnáte a opravíte povrch stěn po šalování (například spáry) nestékavou maltou SPRAVBETON TH.
  3. Stěny natřete naředěným adhezním můstkem STAVLEP.
  4. Nalepíte TĚSNICÍ PÁS PROFI a VNITŘNÍ ROHY PROFI do rohů (pomocí menšího množství rozmíchané hydroizolace) a hned je ještě hydroizolací přetřete.
  5. Následuje první vrstva hydroizolační stěrky LEPENKA V KÝBLU, do které se zapracuje perlinka (nanášení hladítkem se zubem).
  6. Druhý den stačí už jen přetřít druhou vrstvou LEPENKY V KÝBLU a máte hotovo.

VÁLEČEK SPINNER PROFI
SPRAVBETON TH
STAVLEP
TĚSNICÍ PÁS PROFI
VNITŘNÍ ROH PROFI
LEPENKA V KÝBLU

Budete potřebovat:



Co je…?

Retenční nádrž

Jednoduše zadržovací nádrž. Účelem retenční nádrže je chránit kanalizaci před přetížením při přívalových deštích. Chvíli v sobě podrží větší objem srážek a vodu do kanalizace postupně upouští.

Někdy slyšíme nebo čteme sousloví retenční nádrž či retenční nádrž na dešťovou vodu, ale autor myslí skladovací nádrž, nádrž na dešťovou vodu. Ta je přímo určená pro shromažďování a skladování dešťovky, která se pak využívá k různým účelům. U této nádrže není neustálý odtok, pouze odtok proti přeplnění.

Nádrže mohou být nadzemní nebo podzemní, prodávají se hotové plastové nádržní systémy nebo si nádrž můžete postavit vlastní betonovou. V případě, že máte na zahradě starou nepoužívanou jímku, můžete ji předělat na nádrž na dešťovou vodu podle tohoto návodu.



Nevíte si sami rady? Zavolejte obchodnímu zástupci z vašeho regionu.



© 2024 HASOFT VELKOOBCHOD, s.r.o. nahoru