» produkty  » dokumentace  » kontakty  » jak na to  » krok za krokem  » na co se ptáte  » pro partnery  » reference  » systémová řešení  » e-shop

titulní stránka » dokumentace » video » speciální maltoviny

SPECIÁLNÍ MALTOVINY

BALKÓNOVÉ SYSTÉMY – Jak se dělá balkón, aby netekl?

Jak se dělá oprava balkónu nebo jeho rekonstrukce v souvislosti se zateplením panelového domu? K tomu musíte mít systém. Přesněji řečeno BALKÓNOVÉ SYSTÉMY HASOFT. Se základními pravidly a postupy, vhodnými materiály i skladbou balkónu vás seznámí stručné video. Očištěný a odstrojený balkón napenetrujete buď STAVLEPEM, DRSONĚM, nebo HLUBONĚM a vyspádujete pomocí KONSTRUKČNÍCH DESEK lepených buď DLAŽBULEPEM, nebo superrychlým PUR lepidlem kategorie D4 PUDRŽ. Spádový klín můžete udělat také SPÁDOBETONEM. Nezapomeňte na hydroizolaci LEPENKOU V KÝBLU nebo LEPENKOU V PRÁŠKU, kdy všechny rohy a dilatace pojistíte TĚSNICÍM PÁSEM. Pak už zbývá jen osadit BALKÓNOVÝ PROFIL pomocí SAMOLEPICÍHO TĚSNICÍHO PÁSU, nalepit a vyspárovat dlažbu a je hotovo!

Jak zařídit, aby vlhká zeď byla opět suchá? – SANAČNÍ SYSTÉMY HASOFT!

Máte vlhké zdi v domě? Zdi nepochopitelně vlhnou uvnitř domu právě v parném létě? Omítka opadává a na zdech se objevují chomáčky výkvětotvorných solí, lidově řečených sanitr? Za nábytkem nebo v rozích se objevuje plíseň? To vše má jednoduché řešení. Zablokujte vodě cestu do vašich zdí. VYSUŠZEĎ KRÉM nebo VYSUŠZEĎ zmrazovací patrony („rampouchy“) proniknou zdivem a vytvoří bariéru proti vodě. Umožní vyschnutí zdi a doma opět zavládne příjemné klima bez plísní a všech negativních s tím souvisejících projevů. V kombinaci se sanačním systémem HASSAN (kotvicím podhozem ŠPRIC, jádrovou omítkou JÁDRO a „pucovkou“ ŠTUK) odvlhčí zdi a vysuší váš dům. Sanace vlhkosti zdiva je nyní výzva nejen pro specializované firmy, ale díky jednoduchosti a možnosti zapůjčení aplikačních prostředků ji s HASOFTEM zvládne každý zručný majitel či správce objektu i svépomocí.

GUMOTĚS – vygumuj netěsnost

Tekutá gumová izolace k okamžitému použití, uvnitř i venku, na vodorovné, svislé i členité povrchy. Pružnost více než 300 %. Již po cca 2 h. voděodolná. UV odolná, přetíratelná, bez rozpouštědel. Aplikuje se štětcem nebo válečkem. Vhodná na beton, zdivo, dřevo, keramiku, kov (i bez přednátěru), i na staré a vlhké podklady. Slouží jako ideální bezešvá membrána na opravy a hydroizolace okolo střešních oken a světlíků, komínů, žlabů, okapů, manžet potrubí, vpustí a odvětrávání aj., na ochranné nátěry betonu a dřeva či zalévání dilatačních spár v betonu. 1kg sáčky jsou se zipem pro dokonalé uschování zbytku obsahu.

STŘECHUSPRAV – oprava a údržba střech

STŘECHUSPRAV je určený pro hydroizolaci střešních krytin na mírně šikmých střechách. Podkladem mohou být jak asfaltové pásy nejrůznějších typů, tak azbestocementové šablony, krytina z pozinku nebo polyuretanové nástřiky. Po vyzrání je pochozí a trvale odolný vodě i veškerým povětrnostním vlivům. Při správné aplikaci a běžném zatížení je jeho životnost minimálně 8 let.

NENASÁVEJ BEZROZPOUŠTĚDLOVÝ – odpuzuje vodu, která dělá škodu, bez zápachu

Impregnační nátěr, nástřik – koncentrát, ředí se podle typu podkladu 1:20 až 1:100. Zajistí vodoodpudivost savých materiálů jako zámková dlažba, beton, zdivo, omítka, kámen (přírodní kámen, pískovec, žulu a jiné, i savý umělý kámen) apod. Zachová jejich původní vzhled a sníží špinivost a ochrání je před vodou a poškozením mrazem. Je vhodný do exteriéru i interiéru.

PUDRŽ – univerzální PU lepidlo

PUDRŽ je polyuretanové lepidlo na dřevo, polystyren, dřevotřísku, MDF, kov, keramiku, beton, porobeton, cihly, vlnu, kůži a jiné. Toto rychlé truhlářské lepidlo je rychleschnoucí, vysokopevnostní a voděodolné (třída D4). Pro univerzální lepení v interiéru i exteriéru. Také na lepení polystyrenu.

Oprava žlabu – jak na opravu betonu

Postup opravy žlabu: 1. odsekat rozbitý – 2. vyčistit, vysát – 3. osadit nový žlab – 4. a tentokrát zalít pevnou, odolnou maltou.
Pro usazení žlabu je ideální vysokopevnostní DRŽTOFEST, kotvící rozpínavá malta se speciální recepturou.

LEPENKA V KÝBLU – univerzální venkovní tekutá lepenka

Představujeme naši univerzální tekutou hydroizolaci jménem LEPENKA V KÝBLU. Jedná se o dvousložkový hydroizolační nátěr na beton, ytong, umakart, sádrokarton, OSB desky, anhydrit, starou dlažbu, kov, asfalt, cihly a mnohé další, do interiéru i exteriéru. Kvalitní polymery a cement zajišťují vysokou pružnost, chemickou odolnost, mrazuvzdornost a vodotěsnost 80 m vodního sloupce, při negativním i pozitivním působení vodního tlaku. Hodí se do bazénu, koupaliště i kašny, ale i na základy, do sklepů, jako izolace na balkony a terasy, dokonce do studní, jezírek a nádrží na dešťovou vodu. Naše tekutá LEPENKA V KÝBLU je totiž protiradonová, trvale UV stabilní a také certifikovaná pro styk s pitnou vodou. Můžete ji nanášet i na vlhké podklady (cca po 7 dnech od položení betonu). Nanáší se štětcem nebo válečkem ve dvou až třech vrstvách, a to křížem. Namíchejte si LEPENKY vždy jen tolik, kolik zvládnete v klidu zpracovat do cca 60 min (při 20 °C) či méně (při vyšší teplotě, nižší vzdušné vlhkosti).

LEPENKA V PRÁŠKU – jednosložková tekutá lepenka

LEPENKA V PRÁŠKU je jednosložková tekutá nátěrová hydroizolace. V této cementové lepence jsou polymery v práškové podobě přímo v suché směsi. Při přepravě se tudíž nemůže nic rozlít. Navíc skladovací teplota není nijak omezená, balení může klidně zmrznout. LEPENKA V PRÁŠKU je stejně univerzální jako LEPENKA V KÝBLU, má stejné využití jak v interiéru (koupelny, sprchové kouty, sklepy), tak exteriéru (balkóny, terasy, bazény, jezírka). Má skvělou přídržnost k podkladu a pružnost, hodí se jako hydroizolační nátěr na beton, anhydrit, umakart, sádrokarton, OSB, cihly, ytong apod. Hlavní výhody oproti dvousložkovým tekutým lepenkám jsou snazší přeprava a skladování a mísení pouze s vodou. Při míchání postupujte podle návodu a přidejte pouze předepsané množství vody (0,2–0,3 litru na 1 kg suché složky), během míchání totiž dochází k dodatečnému ztekucení směsi. A připravte si jen takové množství izolace, kolik zvládnete zpracovat do 60 min. (např. 2 kg pro práci v jednom člověku). Po smísení s vodou vznikne šedá tekutá hmota připravená k natírání štětcem nebo válečkem. Oproti dvousložkové lepence má LEPENKA V PRÁŠKU hladší strukturu.

Jak na opravu střechy – hydroizolace svépomocí

Na ploché střeše jsme před instalací FVE chtěli obnovit hydroizolaci a prodloužit tak životnost střechy. Použili jsme k tomu izolační nátěr Střechusprav, na zatěžovaných partiích vyztužený tkaninou Střechotex. Postup byl: 1. střechu očistit, odmastit, 2. případná problematická místa utěsnit butylovým pásem, 3. natřít Střechuspravem (+ Střechotex). Původní izolace fungovala, proto jsme provedli pouze jednu obnovující vrstvu nátěru. Pokud by byla střecha poškozená, udělali bychom vrstvy dvě až tři. Střechusprav lze použít i na střechy s asfaltovými pásy, plechové střechy, polyuretanové nebo na zvětralé PVC fólie.

GUMOTĚS – vodotěsná tekutá guma, nejen rychlá pomoc proti zatékání

Univerzální gumová izolace GUMOTĚS je mírně hustá tekutá guma, která se hodí na drobné opravy a těsnění zatékání, spojů či otvorů, a to v interiéru i exteriéru. Dále je vhodná na vylévání dilatačních spár v betonu nebo jako ochranný paropropustný hydroizolační nátěr na beton nebo dřevo. Nátěr lze použít například i k dočasnému zakonzervování protékajícího balkonu, a tak můžete odložit velkou rekonstrukci s bouracími pracemi. Díky dostatečné hustotě můžete GUMOTĚS použít na vodorovné ale i svislé povrchy. Skvěle přilne na beton, sklo, dřevo, omítku, cihly, keramiku, kovy apod. Podstatou gumy je extrémně pružný hybridní polymer, který vytvrzuje vzdušnou vlhkostí, takže ho můžete aplikovat i na vlhký podklad. Nanáší se přímo hned z balení, většinou štětcem. Povrchová slupka se vytvoří za cca 30 minut po nanesení a po cca 2 hodinách je nátěr voděodolný. Výsledná hmota je gumově měkká, nelepivá, UV odolná a dále přetíratelná.

GUMOTĚS se nejčastěji používá na těsnění a hydroizolace spojů, spár, prostupů či prasklin okolo střešních oken a světlíků, komínů, žlabů, okapů, manžet potrubí, vpustí a odvětrávání, na zatěsnění spojů klempířiny a zdi aj. Má certifikát bezpečnosti použití v potravinářských provozech, a tak je vhodný i do škol, nemocnic, kuchyní, pivovarů…

GUMOTĚS není vhodný jako tekutá guma na střechu na celoplošnou hydroizolaci, na takovou aplikaci je určený speciálně vyvinutý STŘECHUSPRAV.


© 2003–2024 HASOFT nahoru
Můžeme prosím pracovat s cookies, abychom věděli, jak nám web funguje?